ODPOVĚDI NA NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

PROČ MÁM VYUŽÍT SLUŽEB ZKUŠENÉ AGENTURY A NEHLEDAT SI RODINU SAMA, ABYCH UŠETŘILA?

  • Sama si vyberete rodinu z velké nabídky, aniž byste cokoli předem platila
  • budete mít jistotu, že Váš pobyt bude legální
  • proto budete pojištěna, získáte povolení k pobytu a pravidelně dostanete své kapesné
  • budete mít řádnou smlouvu s rodinou, kde jsou přesně specifikovány podmínky pro aupair pobyt
  • budete mít jistotu, že po příjezdu Vás bude čekat skutečně Vaše hostitelská rodina
  • budete mít jistotu, že se skutečně bude jednat o aupair pobyt
  • budete mít jistotu, že v případě nedorozumění Vás rodina nevyhodí na ulici
  • budete mít jistotu, že v případě problémů za vámi stojí agentura, která poradí, pomůže, event. najde rychle náhradní rodinu

 

MOHU NEZÁVAZNĚ NAVŠTÍVIT VAŠI AGENTURU I S RODIČI? MAJÍ OBAVY Z NESOLIDNÍCH AGENTUR.

Jelikož jsem sama matkou vím, že rodiče chtějí svěřit svou dceru (syna) do dobrých rukou a mít jistotu, že o ně bude dobře postaráno.Velmi ochotně přivítám Vás i Vaše rodiče na bezplatné informativní schůzce a pokusím se odpovědět na všechny Vaše dotazy. Předem si můžete prohlédnout reference a dopisy od našich klientek na internetu.

JAKÉ PARTNERY V ZAHRANIČÍ SI VAŠE AGENTURA VYBRALA PRO SPOLUPRÁCI?

Naše agentura za svou dlouholetou činnost prověřila několik partnerských agentur, z nichž nakonec vybrala ty nejlepší. Naši partneři si hostitelské rodiny důkladně prověřují, během Vašeho pobytu se o Vás starají, zajišťují různé programy a setkání au-pair dívek a řeší případné problémy, event. výměnu rodiny.

JAK DLOUHO TRVÁ ZPROSTŘEDKOVÁNÍ?

Pokud dívka splňuje předpoklady pro au-pair pobyt, může zústat 10-12 měsíců a nemá zvláštní požadavky na umístění v určitém regionu, stáří či počet dětí, je naše agentura schopna najít dívce rodinu během 1 – 4 týdnů. Pro chlapce je čekací lhůta 4 – 6 týdnů.

JAKÁ MÁ BUDOUCÍ AU-PAIR BÝT?

Naprosto samostatná, přizpůsobivá, ochotná, zodpovědná, pravdomluvná, s pěkným vztahem k dětem.

KDY JE NEJVHODNĚJŠÍ DOBA PRO PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY?

Rodiny mají zájem o au-pair během celého roku.

PROČ NĚKDY AU-PAIR PŘEDČASNĚ UKONČÍ SVŮJ POBYT?

Nejčastějším důvodem k odjezdu bývá stesk po domově, rodičích či příteli. Než se rozhodnete pro au-pair pobyt, zvažte prosím důsledně, zda jste připravena na rok opustit svůj domov, rodinu a přátele! Po nástupu do rodiny nelze vyloučit osobní nesympatie, proto je možno do 2 měsíců od nástupu bezplatně vyměnit rodinu. Zjistíte-li, že se pro au-pair pobyt nehodíte a nedokážete se přizpůsobit novému prostředí, je lépe naši agenturu i rodinu o tom informovat, říci pravdu,nehledat výmluvy a zbytečně lhát. Pokud se rozhodnete předčasně ukončit svůj pobyt, jste povinna informovat o tom rodinu i naší agenturu, výpovědní lhůta je 2 týdny.

JE LÉPE SI VYBRAT RODINU VE MĚSTĚ, NA MALÉM MĚSTĚ, ČI NA VESNICI?

Doporučujeme si vybrat rodinu v prostředí, ve kterém jste sama vyrůstala. Lidé v menších městech mají pro dívku větší pochopení a věnují jí více času, ve větších městech je větší možnost kulturního vyžití. Zároveň bychom chtěli poradit dívkám, které se necítí příliš silné ve znalostech cizího jazyka nebo mají velmi slabé základy, aby si vybraly rodinu s malými dětmi.

JAK JE TO S POJIŠTĚNÍM?

Vždy se informujte u své domovské pojišťovny!!Některé rodiny – viz. info jednotlivé země dle smlouvy hradí au-pair pojištění po celou dobu pobytu. Vy nejste povinni si doma pojištění platit, pokud cestujete do rodiny na delší dobu než 6 měsíců nebo jste studentka, které pojištění hradí stát. Před odjezdem musíte však nahlásit u Vaší pojišťovny, že budete v zahraničí a po návratu odevzdáte v pojišťovně potvrzení, že jste byla pojištěna. Pokud rodina dle zákona není povinna pojištění hradit, info o pojištění Vám poskytneme. Před podepsáním smlouvy budete mít informaci, zda rodina pojištění hradí.

MOHU SI VYBRAT RODINU A JE MOŽNÉ BÝT BLÍZKO KAMARÁDKY?

Rodinu vybíráme spolu s našimi kolegy dle Vašich požadavků, uvedených ve Vašem dotazníku. Nabídnutou rodinu můžete akceptovat nebo ji odmítnout a čekat na další rodinu.Konečné rozhodnutí je na Vás! Pokud ovšem budete mít více konkrétních požadavků, může hledání rodiny trvat delší dobu. Pokud chcete cestovat se svou kamarádkou, jsme schopni Vám zajistit rodiny v blízkosti sebe (platí pro Německo).

ZVLÁDNU ŘÍDIT AUTO?

Pokud rodina požaduje ŘP, většinou bývá lépe situovaná a k dispozici Vám dá vůz. Budete jezdit s dětmi do školy, na sporty, kroužky, na jazykové kursy a nákupy. Pokud řídíte vůz doma, pak nebude pro Vás problém řídit v zahraničí. Brzy si osvojíte cestu do školy a zpět. Mezinárodní ŘP není nutný.

MÁM SI RADĚJI VYBRAT NĚMECKO NEBO RAKOUSKO, POKUD SE CHCI NAUČIT NĚMČINU?

V Německu je spisovnější němčina, proto je ke zdokonalení se v němčině vhodnější.

NAUČÍM SE DOBŘE CIZÍ JAZYK?

Jelikož au-pair studuje jazyk v přirozeném prostředí, upevňuje si znalost gramatiky, naučí se spoustě nových výrazů, dokáže okamžitě reagovat a docílit schopnosti plynulé konverzace na jakékoliv téma.

MOHU KOMUNIKOVAT S RODINOU PŘED PODEPSÁNÍM SMLOUVY?

Ano,jakmile Vám najdeme rodinu, se kterou budete souhlasit, rodina obdrží veškeré Vaše materiály a Vy obdržíte kompletní materiály + foto rodiny včetně telefonu,adresy,emailu. S rodinou můžete komunikovat, na vše se zeptat, vést skype rozhovor. Pokud dojde k oboustarnné domlouvě o nástupu obdržíte smlouvu s rodinou.

JAKÝ JE POSTUP PRO VYŘÍZENÍ MÉHO POBYTU?

Zašlete nám dotazník, foto, podepsané prohlášení a zálohu. V nejbližší době Vám nabídneme rodinu dle Vašich požadavků. Během 1-2 týdnů nám zašlete zbytek nutných materiálů, během této doby již můžete komunikovat s rodinou. Následuje smlouva s rodinou, doplatek, domluvíte se s rodinou na příjezdu, toto nám také sdělíte. Rádi Vám budeme k dispozici po celou dobu pobytu, potěší nás Vaše zkušenosti během pobytu.